ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը հոկտեմբերի 18-ին  մասնակցել է Երեւանի Պետական համալսարանի ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի հիմնադրման 20-ամյակին նվիրված հանդիսավոր նիստին:
Իր ելույթում ԱԺ փոխնախագահը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր այն անձանց, ովքեր 20 տարի շարունակ իրենց ջանքն ու եռանդն են ներդրել լրագրողի մասնագիտությունն ընտրած ուսանողներին մասնագիտական գիտելիքներ եւ փորձ փոխանցելու համար:
Լենա Նազարյանի խոսքով` այսօր Հայաստանում մեդիայի ազատությունը 100 տոկոսով ապահովված է: Եվ չնայած  «ֆեյքնյուզերին», իրադարձությունների միակողմանի մեկնաբանություններին, տեղեկությունների նենգափոխումներին ու զրպարտություններին, որ հաճախ մի քանի ժամով հայտնվում են էկրաններին եւ մեզ տանում ծուռ հայելիների աշխարհ, խոսքի ազատությունը ոչ մի դեպքում չպետք է տուժի ու սահմանափակվի: «Խոսքի ազատությունն անվիճարկելի նվաճում է, անառարկելի արժեք: Եվ միայն գիտելիքահենք հանրության, պրոֆեսիոնալ ու էթիկական սկզբունքներով առաջնորդվող լրագրության պայմաններում է, որ մարդիկ կարող են դուրս գալ ծուռ հայելիների աշխարհից, ճիշտ կողմնորոշվել ու պաշտպանել իրենց իսկ նվաճած ժողովրդավարությունը, անվտանգությունն ու բարեկեցությունը»,-նշել է խորհրդարանի փոխնախագահը:
Լենա Նազարյանը հույս է հայտնել, որ յուրաքանչյուր լրագրող չի օգտագործի իր խոսքի ուժը ի չարս, չի չարաշահի հանրության կողմից իրեն վերապահված հավատը, չի մոլորեցնի, չի նենգափոխի, չի վնասի: Նա  խիզախություն, տոկունություն ու բարի երթ է մաղթել բոլորին, ով բռնել է լրագրության ճանապարհը:

18 октября вице-спикер НС Л.Назарян приняла участие в торжественном заседании, посвященном 20-летию факультета журналистики ЕГУ.
В своем выступлении вице-спикер НС поблагодарила всех, кто 20 лет подряд не жалел усилий и энергии, передавая знания и опыт студентам, избравшим журналистику своей профессией.
По словам Л.Назарян, сегодня свобода медиа обеспечена в Армении на 100%. И несмотря на “фейкньюзы”, одностороннее освещение событий, искажение информации и клевету, которые нередко на несколько часов появляются на экранах и ведут нас в царство кривых зеркал, свобода слова никоим образом не должна страдать и ограничиваться. “Свобода слова – бесспорное достижение, неоспоримая ценность. И только в условиях журналистики, основанной на знаниях общества, руководствующейся профессиональными и этическими нормами, люди могут выйти из царства кривых зеркал, правильно сориентироваться и защитить достигнутые ими же демократию, безопасность и благополучие”, -   подчеркнула вице-спикер парламента.
Л.Назарян выразила надежду, что будущий журналист не станет использовать силу своего слова во зло, злоупотреблять доверием общества, вводить его в заблуждение, искажать реалии. Она пожелала смелости, стойкости и доброго пути всем, кто избрал журналистскую стезю.